Bekende Nederlandse spreekwoorden luiden; “hoogmoed komt voor de val” en “1 horde tegelijk”. En zelfs op deze jonge leeftijd is onderschatting een niet te onderschatte factor.
Uit bij Rossum heeft de M1 een van haar beste wedstrijden gespeeld. Binnen een mum van tijd stonden ze daar op een comfortabele voorsprong en werd de eindstand uiteindelijk bepaald op 1-15. Daarbij komt ook nog de gedachte van de wedstrijd die volgende week tegen, het eveneens, ongeslagen vv Hedel gespeeld moet worden.
Maar eerst moest er nog “even” gewonnen worden van Rossum, thuis op sportpark de Hambaken. Alles was aanwezig, mooi weer, een compleet team en veel supporters. De eerste minuten waren dan ook veelbelovend. Schietuh Schietuh had er weer zin in en prikte zijn eerste doelpunt direct vanaf de aftrap in de goal. Toen niet lang daarna Sniper en de Rots ook hun goaltje maakte leek een herhaling van de wedstrijd in Rossum een feit.
Maar Rossum had, net als Real Madrid tegen Barcelona, de tactiek om OSC het voetballen moeilijk te maken. Harde tackles en een echte keeper die de bal tot twee keer toe ook met zijn handen uit de goal bokste zorgde ervoor dat de wedstrijd kantelde. (de oplettende lezer weet, bij de mini’s spelen we zonder keeper!) . Toen Rossum ook nog twee keer het net wist te vinden met 1 afstandsschot en een ongelukkige scrimmage voor ons doel gingen we onverwacht rusten met 3-2.
Dit stond niet in het draaiboek van onze mannen. Het was goed om te zien dat de jongens niet onder de indruk waren van het fysieke spel van Rossum en ze gewoon hun acties bleven maken. In de tweede helft resulteerde dit dan ook in een veel druk van OSC kant. De Rots was nu ook van groot belang voorin. Hij schoot zijn tweede van de wedstrijd binnen en zette onze mini’s 1 weer op een marge van 2.
Toen was het weer tijd om ons geheime wapen in de strijd te gooien. Wie de eerdere verslagen gelezen heeft weet dat we het hier dan hebben over de ons duo wat onder de radar opereert: De Kameleon en de Havik (f.k.a. “Tackelen is leuk”) Maar al snel bleek dat de keeper, die nog steeds voor het vijandelijk doel stond, een te groot obstakel bleek. De kameleon was niet scherp en profiteerde niet van de geboden kansen. Gelukkig deed zijn broer, De Tank, dat wel en hij zorgde voor een toch bevrijdende 5-2.
Naar het eindsignaal toe waren ook Sniper en Schietuh Schietuh nog succesvol en bracht Rossum met 2 doelpunten aan hun kant de stand in een, voor hun, draaglijker aanzien; 7-4. Klus geklaard!
En nu op naar volgende week, kick-off 09:30 uur in Hedel. De kampioenswedstrijd. We hopen dat alle papa’s & mama’s, opa’s & oma’s broertjes en zusjes en alle andere supporters dan ook dan de moeite willen nemen om onze jongens naar het kampioenschap te schreeuwen. We rekenen op jullie steun !