|
 |
|
 |
| |
|
|
| |
|
|
RODDELEN |
| |
Alle lezers die bij het woordje “roddelen” denken: dat doe ik nooit!!: u kunt dit overslaan en zinniger dingen gaan doen. Toedeloe.
Zo, blij dat we nog steeds allemaal aanwezig zijn.
Zit allen neder en kijkt vol attentie ende afgrijzen naar uw scherm voor eene prediking omtrent het Roddelen. (Niet te verwarren met het seizoengebonden rodelen)
We hebben er allemaal mee van doen en bij tijd en wijle doen we het dus ook allemaal, zo zij vastgesteld.
Roddelen = doorvertellen wat je eigenlijk niet echt zelf uit eerste hand weet en wat meestal negatief is voor het lijdend voorwerp.
Onze kinders zitten erbij, maken het mee en gaan het natuurlijk net zo gewoon vinden als wij dat kennelijk doen.
Toch is roddelen best wel erg vaak oorzaak van oprecht verdriet, angst, onbehagen…. kortom allemaal vervelende gevolgen van ons aller geklets. Het moest dus niet mogen.
Kees, het vriendje van Sabine, krijgt van Koos te horen dat ene Jimmy “zijn” Sabine een “trut” heeft genoemd. Heus waar! (Kunt u het nog volgen? In het eggies is roddelen nog veel ingewikkelder…)
Kees vliegt “uiteraard” op Jimmy af om hem les te leren. Her en der een duw en een mep zijn gevolg.
Als gemoederen weer zijn bedaard en Kees en Jimmy weer “on speaking terms” zijn blijkt het mee te vallen. Jimmy had dat helemaal niet gezegd! Niet over Sabine, tenminste.
Hmmm… roddelen wordt inene onbelangrijk en frivool als het over anderen dan “ons” gaat, zoveel is wel duidelijk.
Natuurlijk moeten we roddelen en “het over elkaar hebben” niet verwarren, immers, is er niks op tegen om het nu en dan eens over onze spelertjes of spelers, trainers en coaches, selectie en dislectie (..), ooms en tantes etc. te hebben.
Deze kennuwel: “Uit betrouwbare bron!”…. Dan weet je helemaaaaaal zeker dat er een heus indianenverhaal gaat volgen, heerlijk! Alleen Old Chatterhand ontbreekt ons nog.
Het vervelende van al dat geklets is echter dat je (uiteindelijk) ook echt anders naar het “slachtoffer” der kletspartijen gaat kijken:
Als je “uit betrouwbare bron” via via hebt “vernomen” dat Kees een enorme steenpuist op z’n linkerbil heeft….. gaan je ogen ongemerkt en in volle “moeten” bij zijn passeren naar die linkerbil….. je “ziet” zelfs bijna die groene etterende puist onder zijn kleren heen en weer flatsen… je wordt er misschien zelfs een beetje onpasselijk van…. … terwijl die puist er dus waarschijnlijk helemaal niet zit…..
Afijn, zien wij toch lekker dingen die anderen niet zien. Feitelijk zijn we daardoor “zieners”, een soort helderziende vanuit het moeras der roddels, of zoiets.
Leuker wordt het als men dan die vermeende puistendrager aanspreekt met een oprecht “Hoest nou?”. Verbaasd kijkt Kees hem of haar aan en mompelt zoiets als “Eh… hoe bedoel je?”. “Nou… met je eh…. “onderkant”, zal ik maar zeggen…” etc. etc.
Het door het ijs zakken van een roddel is pas echt leuk, dat dan weer wel.
Omdat ik volgaarne actueel wil zijn met mijn zieleroersels nog wat voetbalnieuws:
Uit ZEER betrouwbare bron heb ik vernomen dat Willem II aanstaande Zondag (da’s dan dus 20 februari 2011) stiekem zal proberen met 13 man te gaan spelen om “de kansen“, zoals men het zelf zou hebben gezegd, “eerlijker te maken”. Diezelfde ZEER betrouwbare bron wist ook nogereens dat de wedstrijd op ons sportcomplex NIET om half drie zal beginnen, maar om 14:30 uur. Zet uw klok dus gelijk!
Peter Anshof van Gijn
REAGEER! OF ga naar lijst eerdere columns (Schrijver is vaste columnist van OSC’45. Op positief/kritische wijze volgt hij van alles, natuurlijk voornamelijk zaken die OSC’45 betreffen of raken. Dat doet de columnist geheel los van de mening van andere OSC-ers en, uiteraard, geheel los van de mening van bestuurders. OSC’45 en haar bestuurders zijn niet verantwoordelijk voor hetgeen in de column wordt geschreven)
|
|
| |
 |
|
|
|
 |
|
 |
|
|
| |
|
|