Digikrantje

Heeft u het digikrantje gemist? Download het laatste digikrantje als pdf of word document
 
 

 
 

 
 
Home
Programma
Uitslagen
Junioren
Senioren
Nieuws
Bakenflits
Over OSC'45
OSC'45 Jeugdtoernooi
 
Spelletjes
Fotoalbums
Gastenboek
 
Sponsoren
Supportersclub
Club van 100
 
Alle rechten voor behouden
© www.osc45.nl
 

 
 

Nieuws

 
 
 
 

Topper verdient geen echte winnaar

  Het treffen om de koppositie in de vierde klasse D tussen Emplina en OSC’45 viel tegen en verdiende geen winnaar: 1-1. Het was alweer drie jaar geleden dat beide ploegen zich voor het laatst met elkaar konden meten. Toen stonden ze gebroederlijk aan kop in de vijfde klasse. Nu, enkele jaren later, staan beide ploegen er nog wat beter op. Emplina en OSC’45 hebben zich samen met Hedel reeds afgescheiden in een kopgroepje in de vierde klasse D.

Beider verenigingen zijn in een positieve flow terechtgekomen. Bij Emplina kunnen ze het aantal jeugdleden al bijna niet meer aan door de explosieve stijging ervan. "We hebben drie A-junioren en drie B-junioren. Wij denken de komende jaren de vruchten te kunnen plukken van de grote jeugdafdeling", aldus een tevreden voorzitter Jaques van Roessel. Bij OSC’45 koestert men de goede positie van het moment en de daaruit voortvloeiende goede sfeer.

"Het aantal jeugdleden trekt aan, het vlaggenschip draait op echte Orthense jongens en de hoofdsponsor heeft voor drie jaar bijgetekend", zei voorzitter Theo Buur van OSC’45.

De goed-nieuws-show van beide ploegen voorafgaand aan het duel deed de hoop op een fraaie pot alvast aanwakkeren. In een rechtstreeks treffen was gisteren de titel van ’herbstmeister’ te vergeven maar geen van beide ploegen maakte echt aanspraak op die titel. Emplina kon het gemis van twee dragende spelers aanvoeren als excuus. Zowel Sven Stuiver en Nick van Thull ontbraken door schorsingen. Bij OSC’45 was Dave Gersjes er met een gebroken teen niet bij. Toch waren vooral andere omstandigheden de reden van de teleurstellende wedstrijd. Het veld was dramatisch. En de wind had op het open sportpark Empel Zuid vrij spel en stond zo strak over het veld dat elke hoge bal een spelbreker bleek. Ook zochten beide ploegen het steeds in hetzelfde spel: alles door het midden en veel spelers op te weinig ruimte waardoor er onnodig veel balverlies en te veel directe duels ontstonden. OSC’45 werd in de eerste helft slechts gevaarlijk door twee afstandsschoten. Emplina kon aanvallend tegen de wind in geen vuist maken.

In de tweede helft kreeg Emplina de wind in de rug en kon de thuisclub zowaar iets van druk op het doel van keeper Henri Wolfs ontwikkelen. Mathijs Brok en Bart Heesakkers waren gevaarlijk dicht bij een doelpunt.

OSC’45 leek onder de druk te bezwijken maar een bevrijdende counter leidde tot een voorsprong, tegen de verhouding in. Leon Durieux bediende Kevin Vleminckx die vanaf rechts diagonaal raak schoot. Een knap doelpunt dat de wedstrijd leek te beslissen.

Toch was er in de slotfase nog gerechtigheid. De verder prima keepende Henri Wolfs moest een schot van Roy Pels lossen en Mathijs Brok was er als de kippen bij om de gelijkmaker binnen te tikken. Na afloop kon iedereen wel leven met deze uitslag. De beide voorzitters waren het eens. "Het was niet best maar we blijven samen lekker aan de kop meedraaien."

Overname : Brabants Dagblad / 22-12-2008
 
Geplaatst 22 Dec 2008
Terug naar de vorige pagina